Bez tych 4 cech idealny mąż nie istnieje!

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektóre kobiety są szczęśliwe w związku, a inne nie? Wiadomo, do tanga trzeba dwojga. My, kobiety nie rzadko wypruwamy sobie żyły by ten związek miał ręce i nogi, stajemy na głowie by wszystko było dobrze, a on co? Nie działa! Choć w związku są zachowania, schematy jakie możemy wypracować, to jednak nie spowodują one, że nagle nasz związek stanie się lepszy. Ekspedientka w sklepie może wyuczyć się uprzejmości do klienta, technik manipulacyjnych by zmusić klienta do kupienia czegoś, ale jeśli nie ma w sobie konkretnych cech – ta wiedza i umiejętności na nic jej się zdadzą. Może trochę pomogą – ale liderką napewno się nie stanie. Tak samo jest w związku. Więc jak jest idealny mąż?

mężczyźni w kolorowych skarpetkach w paski1. Idealny mąż jest dumny

Idealny mąż nie postrzega Was jako dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Kiedy Ty odnosisz sukces, udaje Ci się, rozwijasz się,   awansujesz, kiedy coś Ci się nie powiedzie choć próbowałaś – on wspiera Cię i jest z Ciebie dumny. Cieszy się Twoją zaradnością i Twoim szczęściem. Nie krytykuje Cię tylko dlatego, że jemu się nie udało i nie umniejsza Twoim dokonaniom. Nie próbuje podcinać Ci skrzydeł by poczuć się lepiej. Prawdziwy facet nie poniża innych dla swojego dowartościowania się.

2. Idealny mąż jest odrobinkę zazdrosny

Wielu ludzi krytykuje zazdrość w związku. I ma rację – chora zazdrość jest zła i potrafi zniszczyć związek. Każdy w związku potrzebuje intymności, prywatności, swoich spraw. Jednak odrobina zazdrości w związku powinna być. I tak jak odrobina chłodu trzyma masło w świeżości, tak odrobina zazdrości podsyca w związku miłość.
Kiedy z kimś jesteś, dobrze jest być tej osoby pewnym. Wiedzieć, że on może wyjść z kumplami na “jedno piwo” i nic złego się nie stanie. Ale kiedy jesteście gdzieś razem, czyż nie jest fajnie widzieć, jak on wypatruje Ciebie w tłumie ludzi i zastanawia się z kim gadasz, kto to jest, czemu się z nim śmiejesz? Lubimy widzieć, że nasz mąż wciąż szaleje za nami i gdzieś tam w środku jest o nas wciąż zazdrosny. To jest zwyczajnie miłe.

prfct!

3. Idealny mąż nie będzie Twoją przyjaciółką

Wiesz dlaczego kobiety są tragiczne w doradzaniu co masz zrobić, gdy masz problem? Bo pozwalają Ci się wygadać i nie często nie myślą logicznie, a kierują się emocjami.
Kiedy ja miałam jakiś problem i szłam do Dawida wygadać się, słyszałam: “sedno”. Interesował go mój problem, a nie co się wydarzyło nim problem powstał. Dzięki temu ja nie nakręcałam się, nie popadałam z moim problemem w paranoję, tylko mogłam razem z nim skupić się na tym, co w tej chwili było najważniejsze.
Mężczyźni są świetni jeśli chodzi o burzę mózgów. Nie chwalą ślepo Twoich pomysłów i nie odradzają Ci czegoś tylko dlatego, że to Ty wpadłaś na ten pomysł a nie on. Doradzając Ci, nie doszukują się korzyści dla siebie.

4. Idealny mąż śmieje się prosto w twarz

Wszystko można udać w związku. Można udawać, że jedzie się na delegację, gdy tak naprawdę będzie się 7 km dalej z drugą rodziną. Można udawać, że wszystko jest w porządku, gdy tak naprawdę w myślach rozwiązujemy najtrudniejsze problemy tego świata. Ale nie można udawać tego, jak bardzo się jest szczęśliwym. Idealny mąż śmieje się do Ciebie patrząc Ci prosto w oczy. Raduje się z sytuacji, z Waszych wygłupów, z tego jaka jesteś mówiąc jak bardzo jest szczęśliwy.
A kiedy idealny mąż uśmiecha się do Ciebie od ucha do ucha Ty wiesz, że lepiej być nie może.

Wszystko można udawać, ale tych iskierek w oczach nie!

(Visited 78 times, 1 visits today)