6 pomysłów na podziękowania dla rodziców

Nieodłącznym elementem każdego wesela są podziękowania dla rodziców. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji – od tych banalnych po nietypowe :). Które jest które wybierzcie sami :).

1. Filmik z podziękowaniami
Jest to chyba najpopularniejsza ostatnio forma podziękowań. Najpopularniejsza – ale nie tandetna! Obejrzałam dziesiątki podziękowań. Jedne były mdłe, wyważone inne kreatywne, wzruszające, pełne barw! Najbardziej mi przypadły do gustu filmiki Pawła. Choć sam pomysł zależy od Was :).

2. Bilety
Tu dowolność:
– bilety na wycieczkę zagraniczną – nie organizowałam tego jeszcze ale… wszystko zależy od pracy Waszych rodziców. Jeśli macie możliwość dobrze jest z ich przełożonymi porozmawiać o urlopie na ten sam okres czasu. Musicie zrobić to Wy jeśli ma to być niespodzianka!
– bilety do teatru – jeśli Wasz rodzic nie ma pracy zmianowej nie powinno być problemu 🙂
– bilet na koncert – jeśli w tym czasie gra Waszych rodziców ulubiony zespół

3. Medale, statuetki 

I tu liczy się Wasza kreatywność. Aby prezent nie był zbyt banalny ważne jest jaką dedykację napiszecie na statuetce/medalu. Może być “mama nr 1 na świecie” a może być coś w stylu “za trud i serce włożone w…. 1 miejsce dla…”, “puchar dla … za ….” itd itd.

4. Kosz 
I po raz kolejny dowolność: czy to będzie kosz słodyczy, herbat, kaw itd. Ja bym jak już to dorzuciła do tego jakieś filiżanki czy urządzonko do fondue (czekoladowego). Żeby ten kosz jednak był gdzieś w jakimś stopniu wyjątkowy niż zwykłe kupione produkty. Filiżanki możecie zamówić z jakąś dedykacją, napisem, rysunkiem. Fajnie jest dodać coś od siebie. Coś spersonalizowanego.

5. Fotoksiążka
Wg mnie to super pomysł! Wyobraźcie to sobie: książka składa się z chwil z dzieciństwa Twojego jak i/lub nie partnera/partnerki. Możecie połączyć ten prezent oczywiście np z filmikiem. W takiej fotoksiążce możecie zamieścić Wasze zdjęcia z dzieciństwa i pododawać do tego tekst. Możecie znaleźć najbardziej kompromitujące lub zabawne zdjęcia. Wszystko robi się online, przez internet. Wybieracie tło każdej strony, co ma na niej być itd.
To może być bardzo osobisty prezent. A co ważne: w każdej chwili Wasi rodzice mogą sięgnąć po to i jeszcze raz zobaczyć, “usłyszeć” to co o nich myślicie, za co im dziękujecie.

6. Kwiaty
Kojarzycie dzień nauczyciela? A…znacie prywatnie jakiegoś nauczyciela? Ja znam. Kiedyś chyba właśnie w dniu nauczyciela czy dzień po poszłam do koleżanki której mama była nauczycielką (matko za dużo to słowa nauczyciel!) i doznałam szoku! Pierwszy raz w życiu widziałam całą podłogę bukietów!! I wiecie co z nimi zrobili? Większość wyrzucili. Część zostawili ale uschła.
Zamiast wielkich drogich bukietów odzwierciedlających Waszą miłość warto dać coś skromnego. W myśl “im mniej tym więcej”. ALE! jeśli Wasi rodzice mają działkę, ogród w którym lubią przesiadywać lub dłubać – może warto dać kwiat w doniczce? Może jakiś kwiat dwuletni? Który zakwitnie ponownie i przypomni im o tym wydarzeniu. A może jakieś drzewko? Krzew owocowy?
Taki prezent będzie super dla pasjonatów.

7. Marzenie rodziców
Jeśli jest coś o czym Wasi rodzice marzą – to będzie najlepszy prezent! Jeśli marzą o jakichś zegarkach – super! Możesz dodać grawer do tego. Jeśli marzą o jakimś sprzęcie kuchennym – świetnie! Jeśli marzą o jakiejś pościeli, zasłonach które są drogie czy rodzicom szkoda pieniędzy na nie – super pomysł!
Bo takie prezent będzie bardzo osobisty. I tak jak pewnie części z Was rodzice pomogą spełnić Wasze marzenie, którym był ślub – tak Wy możecie spełnić ich 🙂

A Wy, co wybraliście na podziękowania? 🙂

(Visited 264 times, 1 visits today)