9 wpadek z naszego ślubu

Mimo, że nasza konsultantka ślubna rozpisała nam cały harmonogram dnia ślubu, nie obyło się u nas bez kilku wpadek! Części z nich mogliśmy zapobiec. Ale… nie wszystko można zaplanować. Zobaczcie same:

 

Za biały welon


Welon pożyczyła mi Kasia, która prowadzi blog położniczy 280dni.com Do odebrania zdjęć sądziłam, że biały welon nie będzie tak bardzo odróżniał się od sukni koloru kości słoniowej. A jednak! Odznaczał się bardzo! Co – zauważyłam dopiero na zdjęciach.
Welon jaki miałam, miał ponad 2m długości. Nie przewidziałam tego dobierając fryzurę ślubną! W kościele dużo się wierciliśmy, więc co i raz musiałam mocniej wpinać go we fryzurę.

Życzenia na sali

Świadkowi jak i gościom powiedzieliśmy, że życzenia będą na sali. Po ślubie świadek i części gości szybciochem pojechała na salę a w tym czasie druga część gości postanowiła złożyć nam życzenia pod kościołem!
Świadkowa, z tabunem ludzi, została sama i nie miała nikogo do pomocy by odbierać prezenty. W jej ręce przekazywałam wszystko! Kwiaty, wina, prezenty, a ta jeszcze trzymała mój welon. Na szczęście jej mąż oraz mój przyjaciel szybko zorientowali się co się dzieje i ruszyli z pomocą.
Jednak kiedy świadkowa (ciągle trzymając mój welon) odwracała się do chłopaków by przekazać im prezenty – ciągnęła mnie za sobą co bardzo bawiło gości.

Ślubuję Ci wierność

Na stres reaguję śmiechem. Więc kiedy przyszła moja kolej składania przysięgi… nie wytrzymałam. Miłość ślubowałam całkiem serio, ale… po wierności parsknęłam śmiechem!

Wzrusz!

Dawid widząc mnie zestresowaną podczas wypowiadania słów przysięgi – zaczął miziać moją dłoń chcąc mnie uspokoić. I… w tym momencie się poryczałam. Tak mnie rozczulił jego dotyk, jego głaskanie – że w płaczu kończyłam słowa.
Świadkowa bardzo szybko zareagowała dając mi chusteczkę. Jednak na zdjęciu z tej chwili wyglądam, jakbym nie trzymała chusteczki a telefon!  – jak na blogerów przystało ;).

Pierwszy taniec

Dawid strasznie stresował się pierwszym tańcem. Ćwiczyliśmy go co prawda w domu kilka razy, Dawid znał cały układ na pamięć, jednak w czasie pierwszego tańca coś nie wyszło. Po pierwszych czterech krokach Dawid zaczął improwizować! Ja byłam totalnie zdezorientowana ale muszę przyznać, że świetnie się przy tym bawiliśmy.
Później goście mówili nam, że bardzo fajnie, naturalnie wyszło i nie było to nudne.

Ubrudzona sukienka

brudna suknia ślubna, ubrudzona suknia slubna

Kelner podał mi ubrudzony talerz. Nie wiedziałam o tym, bo kto patrzy czy gdzieś tam z boku talerza nie ma sosu. Poprawiając sobie sukienkę poczułam na ręce coś mokrego. Okazało się, że rozmazuję sobie strogonowa.

Na zdjęciu widzicie jak dziewczyny czyszczą mi z niego sukienkę.

Gorzko, gorzko!

W czasie naszego „gorzko, gorzko” Dawid przechylił mnie. Pech chciał, że… tyłkiem potrąciłam kieliszek z sokiem pomarańczowym! Sok rozlałam, kieliszek zbiłam, ale męża pocałowałam.
Kelner szybko przyniósł białe materiałowe serwetki i rozlanego soku nie było widać.

Szczególna piosenka

Kiedy ugadywaliśmy z DJ piosenki jakie mają być na naszym ślubie podaliśmy mu 2 na jakich nam zależy. Jedna była szczególna. To była piosenka z ulubionego zespołu mojego brata. To był mój sposób na uczczenie jego pamięci. Nie przyszło mi do głowy, że wybraną przez nas piosenkę DJ zagra pod sam koniec wesela (!) kiedy większość gości już poszła.
Założyliśmy, że skoro podajemy DJ piosenki jakie chcemy mieć na weselu, to zagra je w miarę wcześnie.

I teraz najgorzej…

Ksiądz – w czasie ślubu – pomylił moje imię! Nazwał mnie JUSTYNĄ. Wyobrażacie sobie tą konsternację moją, Dawida i gości? Ksiądz gada o nas, o miłości i między nas weszła jakaś Justyna.
Przez całe wesele ludzie się z tego śmieli, a część gości przy składaniu życzeń – życzyła Dawidowi wspaniałego życia z Justyną. Tia… . Te nasze imiona wykonane z drewna to jednak powinny stać w kościele a nie na stole weselnym.

 

 

Przytrafiły się Wam na Waszym weselu jakieś wpadki? 😀 Pochwalcie się nimi i podnieście mnie na duchu!
Ps.  Czy w czasie Waszego ślubu ksiądz także pomylił Wasze imię? 😀

(Visited 218 times, 1 visits today)