Fairphone – technologia z poszanowaniem życia człowieka

Widziałyście kiedyś filmik jak robi się telefony komórkowe? Skąd wydobywa się surowce niezbędne do jego wyprodukowania, jak się je wydobywa i kto to robi? Realia są zatrważające! To, co dla nas jest niezbędne już do życia – dla innych jest codzienną walką o życie.

Jak produkowane są telefony komórkowe

 

Żyjemy w świecie, w którym liczy się tylko zysk. Koncerny chcą zarabiać coraz większe pieniądze maksymalnie ograniczając wydatki – także na pracowników – na ludzi.
Z fabryk robią się obozy pracy. Zamiast imion – numery.
W kopalniach pracują dzieci i kobiety w ciąży. W 2014 roku miesięcznie ginęło w nich 5 ludzi. Ciał – nie odnaleziono.
Tych biedniejszych, których nie stać na opuszczenie swoich domów, zabija nowotwór – skóry, pęcherza, jelit i okrężnicy. Umierają w wieku ok. 40 lat.

 

Fairphone – telefony z poszanowaniem praw człowieka

W odpowiedzi do takich koncernów jak Samsung, Apple, LG, Huawei – w Holandii powstała nowa firma telefonów FairPhone. Komponenty do nich wydobywane są z legalnych źródeł z poszanowaniem praw człowieka i środowiska.
Niestety nie wiadomo kiedy ich telefony pojawią się w Polsce. Jedyną odpowiedź jaką dostałam to m.in. “pracujemy nad poszerzaniem kontaktów”. Jednak dobra wiadomość jest taka, że ich telefony SĄ już dostępne na świecie!

 

 

Ciekawa jestem czy byłybyście w stanie zrezygnować z telefonu z jednej z wiodących marek, z najlepszym aparatem fotograficznym dla telefonu nieznanej marki, ale która szanuje prawa i życia człowieka?
Jak zapatrujecie się na taki telefon? I co czujecie w związku z filmem? Wstrząsnął Wami? Jak teraz patrzycie na swój telefon. Dajcie znać!

(Visited 2 times, 1 visits today)