Kolor roku 2017 według Pantone – greenery!

Zawsze z dystansem podchodziłam do kolorów roku według Pantone. Totalnie nie były to moje typy. Pastele (2015) są dla mnie za jasne, nijakie i totalnie do mnie nie pasują. Kolor Marsala (2016) zbyt wyblakły, ponury. Bez dwóch zdań jestem zwolenniczką intensywnych, zdecydowanych kolorów. W tym roku, kolorem według Pantone jest soczysta zieleń greenery!

O ile pastele i “przydymione” bordo łatwo jest wpleść w modę, kosmetyki, to szalenie jestem ciekawa w jakich odsłonach zobaczymy tak intensywną zieleń. Polacy nie ubierają się kolorowo, lubujemy się w stonowanych kolorach, nie rzucających się w oczy i raczej nie eksperymentujemy z modą, dlatego czekam co też wymyślą projektanci. Choć moda nie jest moją mocną stroną i nie poświęcam jej na co dzień dużo czasu, to lubię śledzić modowe trendy, podpatrywać niekonwencjonalne rozwiązania, które pomagają w wyrażeniu siebie.

W 2017 roku obok grennery mają stać takie kolory jak Primrose Yellow, Pink Yarrow, czy Flame! Jednym słowem: tropikalnie, kolorowo, intensywnie, a także pogodnie, radośnie i ekspresyjnie!

kolory 2017 według pantoneTen kolorystyczny rok zdecydowanie będzie rokiem osób odważnych, nie bojących się wyrazić siebie. Szalenie mnie to cieszy i liczę na to, że na mieście zobaczę mnóstwo boskich połączeń. Od zawsze podziwiałam ludzi, którzy potrafili mieć pomysł na siebie i nie bali się tego pomysłu realizować. Odwaga w ubiorze, nie zwracanie uwagi na to co inni powiedzą, jak nas odbiorą – jest rewelacyjną, wyzwalającą cechą. Do tego, jestem zwolenniczką nieudawania i nie stwarzania pozorów – jeśli wyrazista zieleń wejdzie na salony – to będzie coś!

Zieleń greenery cieszy mnie z jeszcze jednego powodu – wnętrza! Tak jasny, wiosenny, pogodny kolor może w końcu zdominuje wszędobylską czerń i biel. Może w końcu wnętrza nabiorą ciepła domowego, życia i nie będą tak świecić chłodem?

Uwielbiam kolory we wnętrzach, bo to one nastrajają nas i dodają pozytywnej energii.

1. poduszka 2. poduszka  3. krzesło 4. krzesło z poduszką 5. cotton balls 6. obraz 7. opaska  8. wianek

greenery wedding

Znaczenie kolorów

intensywna zieleń – symbolizuje świeżość, wzrost, płodność, daje nam poczucie bezpieczeństwa
oliwkowa zieleń – spokój
ciemna zieleń – chciwość, zazdrość, ambicje

żółty – to radość, szczęście, energia, bezpieczeństwo

pomarańczowy – radość, fascynacja, determinacja; podnosi siły witalne a za razem przyjaźnie nastraja. Symbolizuje też przedsiębiorczość i otwartość, ale także nieodpowiedzialność

fiolet i purpura – kompromis i tajemniczość, jest marzycielsko-nostalgiczny, magiczny, dodający energii

komentarze

(Visited 27 times, 1 visits today)