MoodBoard – co to jest i jak ułatwia mi życie

Przedwczoraj odebraliśmy nasze pierwsze mieszkanko, przez co teraz ogrom czasu spędzamy na jego wizualizacji. Jest to dla mnie bardzo ekscytujący czas! Całe swoje mieszkanie mogę zaprojektować tak jak mi się podoba od A do Z! Jest tylko jeden problem – totalnie nie mam wyobrażenia. Kiedy oglądamy meble, dodatki nie jestem w stanie wyobrazić sobie ja kto wszystko będzie się komponować. To jest główny powód, dla których mebli szukam w internecie a nie w sklepie stacjonarnym.

moodboard

Mood Board – co to jest i jak ułatwia mi życie

Z angielskiego MoodBoard jest to Tablica Humorów, z polskiego – tablica inspiracji. A po mojemu – niezbędnik do urządzania czegokolwiek! Choć lubię rzeczy z serii D.I.Y. czyli Zrób To Sam, to jednak przy projektowaniu wnętrz korzystam z komputera i stron internetowych, takich jak MyLionsHome. Jestem osobą bardzo praktyczną, która ceni swój czas, więc strony, które mają wszystko w jednym miejscu są dla mnie idealne! Robię print screena wszystkiego co mi się podoba, a później zbieram w jedne wielki kolaż!

Dzięki tej technice jestem w stanie zobaczyć jak będzie wyglądało wnętrze, przy zastosowaniu wybranych mebli, dodatków, kolorów.

Burza pomysłów

Kiedy rozmawialiśmy o tym jak ma wyglądać nasze mieszkanie, mieliśmy milion wizji! Ja kocham styl industrialny, przy czym nie jestem w stanie zrezygnować z ciepłych kolorów, przytulnych wnętrz i pstrokacizny. Dawid natomiast, jest niesamowicie praktyczny, i w przeciwieństwie do mnie – ma wyczucie smaku. Znalezienie dla nas producenta, który pogodzi nasze wizje jest wręcz niemożliwe. MyLionsHome zrzesza najróżniejszych producentów, dystrybutorów mebli i dodatków ułatwiając nam pracę. Scrolujemy stronę, po stronie komentując meble i dodatki – co nam się podoba, dlaczego nam się podoba, że to kategorycznie odpada i nie i koniec, nie zgadzam się.

Mood Board w praktyce

W praktyce urządzenie danego pomieszczenia zajmuje nam cały dzień. Przeglądamy wtedy wszystkie możliwe kategorie, zbieramy  wszystkie pootwierane zakładki w całość, wszystkie sofy jakie znaleźliśmy, a które są naszą niesamowitą bolączką, wszystkie lampy, stoły i stoliki, koce, pledy i bieżniki, pojemniki i talerze i próbujemy ułożyć z nich Mood Board, który pokaże nam, czy to co wybraliśmy rzeczywiście ma sens, pasuje do siebie i będzie nam się podobało. A przede wszystkim – czy obojgu nam będzie się w takim wnętrzu miło mieszkało.

All in all

Zaletami stron typu all in all, czyli wszystko we wszystkim jest to, że jesteś w stanie poznać produkty, o których wcześniej nie miałaś pojęcia! Przeglądając dziesiątki stron lamp, jesteś w stanie zobaczyć najróżniejsze style, kolory, wykonania, które w sekundę mogą dodać niesamowitego charakteru Twojemu wnętrzu. Poznajesz producentów, o których istnieniu nie miałaś pojęcia, gdyż wpisując daną frazę w google nie pojawił się on na pierwszych 4 stronach.
Przeglądając setki produktów, jesteś w stanie nagle uświadomić sobie jakie chcesz mieć wnętrze! W jakim stylu!

Czasem wystarczy jeden produkt, który zrobi Twój dom! Który tak Cię zachwyci, tak Ci skradnie serce, że pod niego będziesz dobierać całą resztę! Ale… żeby to się stało – musisz wiedzieć co oferuje świat.

 

(Visited 470 times, 1 visits today)