Zaproszenia ślubne

Już parokrotnie spotkałam się z opinią, że nie ma co przykładać uwagi do zaproszeń bo i tak wszyscy je wyrzucają albo i tak nikt nie zapamięta jak one wyglądały.
Może i jest to prawda. Ja ze wszystkich zaproszeń ślubnych jakie dostałam pamiętam tylko to, które później wykorzystałam do prezentu dla panny młodej. Ewentualne jakieś migawki innych… .
 
Ale przecież nie chodzi o to nawet by ktoś zapamiętał jak wyglądało Wasze zaproszenie ślubne. Według mnie cała przyjemność tkwi w tym by znaleźć takie zaproszenia, które NAM będą się podobać, które MY zapamiętamy do końca życia i które będą NASZĄ zaproszeniową wisienką na torcie.
 
Poniżej sporo inspiracji na zaproszenia ślubne:
 
1. Naturalne 
 
 
Takie zaproszenia możecie sami wykonać w domu. Wyglądają bardzo efektownie a w wykonaniu nie są trudne. To co jest potrzebne to: “szary” papier, dowolny papier na którym wydrukujecie tekst, len, ozdóbki (np serduszka, sznurek) i klej lub/i taśma dwustronna.
 
 2. Otwierane
 
  
3. Ze zdjęciem
 
Coraz popularniejsza forma zaproszeń. Mi się strasznie podoba! 
4. Składane
 
Uwielbiam je! I te zwykłe – drukowane i te scrapbookingowe. Mogą być minimalistyczne jak i kolorowe. Z motywem Waszego wesela i nie. Mój faworyt!
 
 
5. Minimalistyczne
 
I…to też jest mój faworyt ^^. Przestrzennie, kolorowo ale nie przesadnie. To zaproszenie ma w sobie jakiś urok. 
 
 
6. Wasza historia
 
 
Czasami zaprasza się dalszą rodzinę, kogoś z kim nie jesteście zbyt blisko, kto nie jest z Waszym związkiem “na bieżąco”. Takie zaproszenia to bardzo dobry pomysł by Was lepiej poznać – Was jako parę. 
7. Kreatywne
 
 
Ha! Co powiecie na wydrukowanie zaproszenia na…opakowaniu od czekolady? 🙂 Czyż nie słodkie zaproszenie? 🙂 

 

Zauroczyło mnie też zaproszenie, w którym można odcisnąć swoje palce na kształt serca. Kocham handmade i takie zaproszenie od razu wkupuje się w moje serce.

 

8. Serduszko
 
Może nie jest ono nadzwyczajne i nie wyróżnia się niczym szczególnym ale właśnie ta prostota i to symboliczne serduszko urzeka mnie. Powiedziała bym że to jest mój kolejny faworyt ale… ale chyba gdzieś tego motywu jest mi już za dużo.
 
9. Podróżnicze
 
Zaproszenie a stylu starych listów rodem z komedii romantycznej! A’la list w butelce. No jestem romantyczką więc takie rzeczy do mnie trafiają :).
Ale pomysł z zaproszeniem w formie biletu lotniczego, na koncert, mecz – także świetny pomysł! Zwłaszcza jeśli może oddać Wasze pasje, miejsce gdzie się poznaliście, motyw wesela. 
 
 
10. Na kalce
 
 
Pierwszy raz w życiu widzę takie zaproszenie! Z jednej strony fajne – oryginalne. Ale… to chyba wszystko. Jego koszt to 1.99zł. Zwykła kalka przyłożona do kartki? Pomysł ciekawy ale ja go zbytnio nie rozumiem.  
 
11. Z poczuciem humoru:)
Czy też tak macie, że patrzycie na to zaproszenie i już wyobrażacie sobie jakie charaktery muszą mieć Państwo Młodzi ^^? Tak pozytywne zaproszenie musi zwiastować udane wesele! 🙂
 
A Wy jakie wybraliście zaproszenia? 🙂
(Visited 191 times, 4 visits today)